امیر حسین بریانی

تعریف تعدادی مک آدرس مشترک در port security

با سلام خدمت شما من میخوام 4 مک آدرس رو به صورت یک شکل روی 12 پورت ست کنم اما در چهارمین پورت ارور found duplicate می دهد؟

int g 0/1
sw port-s max 4
sw port-s mac 111.111.111.112
sw port-s mac 111.111.111.132
sw port-s mac 111.111.111.114
int g 0/4
sw port-s max 4
sw port-s mac 111.111.111.112
sw port-s mac 111.111.111.132

آیا راه حلی وجود دارد با تشکر

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
نیما هاشمی

خوب شما پورت چهارمتون duplicate میکنه دیگه

شما اون مک رو واسه یک پورت دیگه رزرو کردید نمیشه به پورت دیگه ای هم بدید ، هر مک برای یک پورت

duplicate هم یعنی تکراری ، میگه این مک تکراریه

هیچ وقت نا امید نشو ، اگر هدفت با اهداف دیگران متفاوته اصلا نترس و یادت باشه هواپیما بر خلاف جهت باد از زمین بلند میشه ;-)

ممنون از بررسی شما

روش من به این شکل است که اگر ما 4 مک آدرس داشته باشیم و در 12 پورت بخواهیم آنها را ست کنیم چکار باید انجام دهیم

مثلا من الان 5 تا سیستم دارم که میخوام فقط این پنج سیستم روی 12 پورت وصل شوند اگر سیستم دیگه ای متصل شد shutdown شود

نیما هاشمی

ببینید شما میتونید هر سیستم رو روی یک پورت ست کنید ، بگید این مک به این پورت ، در دستورات Port Security میتونید تعریف کنید اگر مک دیگه ای متصل شد خاموش کنه ، اصلا اگر غیر این باشه که دیگه امنیت ندارید

هیچ وقت نا امید نشو ، اگر هدفت با اهداف دیگران متفاوته اصلا نترس و یادت باشه هواپیما بر خلاف جهت باد از زمین بلند میشه ;-)

با تشکر از پاسخ شما

منظورم من به این شکل که اگر 5 تا لپ تاپ داشته باشیم و بخواهیم فقط این 5 لپ تاپ در هر پورت(12 پورت) رجیستر باشن

و غیر از این لپ تاپ ها سیستم دیگه ای وصل نشود، چون لپ تاپ ها از لحاظ فیزیکی جابجا میشن port اختصاصی برای هر کدام نمیشود در نظر گرفت

چه طور باید اینکار رو انجام داد؟

نیما هاشمی

با Port Security فکر نمیکنم بشه همچین کاری کرد !

تا جایی که بنده اطلاع دارم فقط یک مک میشه به هر پورت معرفی کرد حالا هم میشه دستی داد هم sticky که اتوماتیک هر دستگاهی اول متصل شد دیگه فقط اونو بشناسه

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....