نکته :: کاربرد دستور های logging synchronous و exec-timeout 0 0 در تجهیزات سیسکو
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 596358
رتبه:1
371
1739
817
11018
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

کاربرد دستور های logging synchronous و exec-timeout 0 0 در تجهیزات سیسکو

تاریخ 85 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 1127
اگر با سویچ ها و روترهای سیسکو کار کرده اید به احتمال زیاد دو دستور logging synchronous و exec-timeout 0 0 را وقتی show running-config را وارد می کنید برای خط کنسول مشاهده کرده اید ، اما کاربرد این دستورات چیست و چه فعالیت مفیدی در سویچ انجام می دهند ؟
Line con 0
Exec-timeout 0 0
Logging synchronous

اگر روتر یا سویچ بخواهد به شما پیغامی بدهد همیشه می خواهد که شما بلافاصله پیغام آنرا مشاهده کنید ، بصورت پیشفرض هنگامی که شما مشغول وارد کردن دستوری در سویچ و یا روتر هستید و اشکالی در روتر بوجود بیاید ، دستگاه عملیات شما را متوقف کرده و پیغام خود را به شما نشان خواهد داد ، این کار وقتی شما در حال وارد کردن یک دستور طولانی هستید و می بایست دوباره آنرا وارد کنید بسیار عصبی کننده خواهد بود .وقتی دستور logging synchronous را در خط کنسول وارد می کنید در حقیقت به روتر یا سویچ میگوییم که پیغام خود را تا زمانی که کاربر مشغول تایپ کردن دستور در خط فرمان است نشان ندهد و منتظر بماند تا اینکه دستوری از طریق keyboard وارد نشود و به محض تشخصی این وضعیت پیام خود را نمایش دهد. همچنین با این فرمان در صورتیکه در حال استفاده و مشاهده نتیجه یک عملیات توسط دستور show باشیم این دستور باعث می شود که تا در حال مشاهده نتایج هستیم پیامی نشان داده نشود .
Switch(config)#line con 0
Switch(config-line)#logging synchronous

اگر با ویندوز یا با سیستم عامل های مختلف کار کرده باشد حتما دیده اید که به هنگام ورود دستورات در صورتیکه زمان زیادی برای وارد کردن آن استفاده شود به اصطلاح دستور در حالت قفل شده قرار می گیرد ، در روتر های سیکو هم همینطور است ، شما میتوانید تعیین کنید که اگر کاربری به هنگام وارد کردن دستور بیش از یک وهله زمانی معین برای وارد کردن دستور وقت گذاشت ، سیستم از حالت خط فر مان خارج شود و به اصطلاح به این حرکت timeout گفته می شود ، برای اینکه بتوانیم برای سویچ و روتر سیسکو یک وهله زمانی معین برای وارد کردن دستورات ایجاد کنیم می بایست مقدار آن را توسط دستور exec-timeout 0 0 معین کنید ، این زمان بر حسب دقیقه خواهد بود و به شکل زیر اعمال می شود :
Switch(config-line)#line con 0
Switch(config-line)#exec-timeout 10
در صورتیکه بخواهیم دستور مورد نظر غیر فعال شود ، یعنی از دیگر timeout وجود نداشته باشد ، مقدار آنرا صفر در نظر می گیریم .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره سیسکو وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی بدون ذکر منبع دارای اشکال اخلاقی است
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید